Oswajanie frywolitki - regulamin

Oswajanie frywolitki zaczęło się na wiosnę 2014 roku, kiedy to spontanicznie narodził się pomysł wspólnego nauczenia się tej trudnej, jak mi się wtedy wydawało techniki. Wspólnie z Renią rozpoczęłyśmy zabawę we wspólne zgłębianie tej techniki, inspiracje itd. Początki nie były łatwe, pamiętacie jak zrobiłyśmy inne prace, bo się nie dogadałyśmy! tematy były co dwa tygodnie, ale koniec końców jak trochę okrzepłyśmy to zostały miesięczne wyzwania. Towarzyszyło nam od początku kilka Dziewczyn (macham do Was przyjaźnie) i oczywiście niezastąpiona Kazia, która nam doradzała, co i jak, wspierała twierdząc że damy radę :-))) Wsparciem byli także wierni kibice naszej akcji. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
Teraz jednak, mam nadzieję że zachęcone naszym przykładem, dołączają się nowe osoby, które nie śledziły naszych początków więc przyszedł czas na spisanie zasad naszej zabawy.


1. Dołączyć się może każdy, czy posiada bloga, FB, czy nie, a po prostu chce się wspólnie uczyć.
2. Dołączyć się można w każdym momencie i nic nie trzeba nadrabiać, nie trzeba też uczestniczyć we wszystkich odcinkach
postaramy się, aby kolejne tematy obejmowały zadania łatwiejsze i trudniejsze technicznie, aby każdy znalazł coś dla siebie
3. Kolejne tematy pojawiają się na początku kolejnego miesiąca i przez cały miesiąc mamy czas na odrobienie zadania. Tematy zgłaszamy poprzez tzw "niebieską żabę" - właśnie zgłębiamy jej tajniki
4. Tematy są publikowane na przemian przez Renię i mnie na naszych blogach. Przygotowujemy baner z danego zadania i prosimy o jego pobranie i umieszczenie na swoim blogu.
5. Może się zdarzyć, iż temat będzie przygotowywany przez Gościnną Inspiratorkę, ale będzie o tym informacja na naszych blogach.
6. Na zakończenie miesiąca osoba przygotowująca inspirację robi podsumowanie i publikuje zbiorczo wszystkie prace na swoim blogu oraz przygotowuje baner z wykonanymi pracami, a osoby które brały udział w zadaniu pobierają go i umieszczają u siebie.
7. Każda osoba, czy to bezpośrednio uczestnicząca w nauce, czy to tylko obserwująca, może, a nawet powinna sugerować chęć poćwiczenia jakiegoś elementu, czy to technicznego, czy jakiegoś motywu. Weźmiemy to pod uwagę przy poszukiwaniu nowych tematów.
8. Na chwilę obecną nie przewidujemy nagród za wykonanie kolejnych tematów, ale może kiedyś....?
9. Prace wykonywane w ramach "oswajania frywolitki" można zgłaszać na inne blogowe wyzwania.
10. Prace prezentowane we wspólnej nauce muszą być nowe i niepublikowane przed datą zadanego tematu.


P.S. Uzyskałyśmy zgodę od Danusi, która prowadzi popularną zabawę pt. "Cykliczne kolorki", że prace które powstają w ramach oswajania frywolitki można dodawać do tych wyzwań. Bardzo dziękujemy :-)

7 komentarzy:

 1. To jeszcze baner z liściem przywrotnika i niebieską różyczką i wszystko będzie w jednym miejscu i będzie co linkować :-).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ok, masz rację i już się poprawiam :-)

   Usuń
  2. Dziękuję! Ależ straszna jestem, ale po prostu ten banerek bardzo mi się podoba. Już się nie mogę doczekać wiosny, żeby sobie narwać przywrotnika na herbatkę upiększającą ;-)

   Usuń
  3. A ja uwielbiam przywrotniki właśnie w takim wydaniu jak na zdjęciu czyli z kropelkami rosy lub po deszczu :-)
   Wcale nie jesteś straszna tylko pomocna :-))))

   Usuń
  4. A wiesz, że to nie rosa, tylko ta roślinka taki płyn wydziela? Wszystko wokoło bywa suche, a na przywrotnikach kropelki :-) Takie "magiczne" roślinki ;-)

   Usuń
 2. HI, Is there a pattern for the tatted angel wings?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. This pattern is from Agnieszka Bojrakowska-Przeniosło book:
   http://www.empik.com/frywolitki-bizuteria-ozdoby-dekoracje-bojrakowska-przenioslo-agnieszka,p1134022748,ksiazka-p

   Usuń