niedziela, 23 lutego 2020

Rokoko

to styl obecny zwłaszcza w architekturze wnętrz, charakteryzujący się lekkością i dekoracyjnością form, swobodną kompozycją, asymetrią i płynnością linii (za Wikipedią). To tak tytułem wstępu, ale nie martwicie się nie wzięłam się za architekturę, chociaż w tworzeniu drobnych papierowych form, znajdzie się wiele wspólnych elementów. Dobrze, żeby już nie przedłużać pokażę, iż najpierw stworzyłam kartki na Wielkanoc, a potem jak na nie spojrzałam z dystansu to mi się właśnie ze stylem rokokowym skojarzyły. Nie jest to moja koronna dyscyplina, ale … 


wszystkiemu winne piękne papiery i zające i … a zresztą, zapewne to wszystko tylko przeze mnie :-) Jakoś tak miałam nastrój na coś więcej i może nawet trochę przesadziłam, a teraz mówię, że rokokoko ;-)

Pierwsza kartka z "pełnym" zasrebrzonym zającem i bielą z kroplą mięty - totalnie nie mój styl, ale jakoś tutaj mi pasował :-)Druga także ze srebrnym zającem, tym razem w wersji ażurowej, z lekko złocistym tłem i ponownie nutą mięty, na dodatkach ecru :-)
Tak mnie poniosło z tymi ozdobnikami :-) a ponieważ Team z bloga "Zielone Koty" ogłosił wyzwanie "Karnawałowy blask"  link to pomyślałam, że dorzucę tam moje kartki. W zasadach napisano, że ma się błyszczeć i nic, że na konkretną okazję itd nie jest napisane, więc zgłaszam Rokokowe zające :-)


Dodatkowo ponieważ zające były szykowane na zabawę u Ani link, to dołączam je do poprzedniego, fioletowego postu. Wrzucam cały kolaż i na nim widać, skąd mi została tekturka z podwójnymi zającami :-)


tak to pobawiwszy się stylem, pożegnam się z Wami w tę przedwiośnianą niedzielę,
pozdrawiam  serdecznie wszystkich zaglądających i mówię do zobaczenia

Justyna 

20 komentarzy:

 1. Piękne kartki. Pomysłowe. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 2. Rokoko moim ulubionym stylem racze nie jest, ale mnie też czasami ponosi:-) Bardzo fajne karteczki, fakt bogate we zwory i elementy, ale delikatność kolorków równoważy to bogactwo doskonale. Pozdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne to Twoje ROKOKO ale faktycznie jakby całkiem nie Twoje. Widać z tego, że jak się chce i wena jest wszystko można zrobić inaczej.
  Justynko Twoje kolorowe zające cudne są wszystkie i bardzo się cieszę, że trafią do mojej zabawy.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Rocoko czy też nie.,mnie twoje karteczki bardzo się podobają . życzę powodzenia w wyzwaniu. Pozdrawiam cieplutko w ten deszczowy, niedzielny wieczór

  OdpowiedzUsuń
 5. Zające są bardzo fajne i kolekcja papierów też pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na stylach się nie znam, ale wszystkie kartki bardzo mi się podobają;) powodzenia w wyzwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rokokowe zające są super! :D myślę, że od czasu do czasu sięgnięcie po inny styl to świetna sprawa :) bardzo fajnie Cię "poniosło" :) myślę że wcale nie przesadziłaś, wszystko jsst bardzo gustowne:)
  też czasem lubię poszaleć i dodać właśnie coś błyszczącego, choć zwykle tego nie robię:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne kartki. Są bardzo delikatne i wszystko do siebie pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetne kartki, takie na bogato. Rzeczywiście inne od tych, które zazwyczaj robisz, ale efekt końcowy jest super, warto eksperymentować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Karteczki przepiękne Justynko, na bogato i ślicznie skomponowane :) Eksperyment jak najbardziej udany!
  Pozdrawiam ciepło 😊😊😊

  OdpowiedzUsuń
 11. I znów śliczne kartki skomponowałaś. :)
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przepiękne kartki :) Warto eksperymentować ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przepiękne kartki, super zajączki :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Boskie..można nawet rzec koronkowe karteczki:)
  Szalenie mi się podobają.
  Pozdrawiam.
  K.

  OdpowiedzUsuń
 15. Całe stado zajęcy zajęczy! ;)))

  OdpowiedzUsuń